Na úvod » Dům a zahrada » Síťové a LTE prvky, EZS » WI-FI » ADSL router TP-Link Archer VR400 VDSL/ADSL MODEM 4xGLAN, WIFI 2,4GHz a 5GHz
TP-Link Archer VR400 slouží jako DSL modem a bezdrátový router, který otevírá plný potenciál vašeho připojení k internetu. Nabízí kombinovanou rychlost ve 2 pásmech až 1,2 GB/s, kterou tvoří 300 MB/s v pásmu 2,4 GHz a 867 MB/s v pásmu 5 GHz. Při práci s internetem tak budete mít rychlejší odezvu i načítání obsahu. Dvě samostatné Wi-Fi sítě umožní obsloužit více zařízení a sniží rušení bezdrátových sítí, takže vaše připojení bude o poznání stabilnější. Technologie Beamforming a 2 antény s vysokým ziskem se spojí a vytvoří spolehlivé pokrytí v celé domácnosti, takže poskytují hladké a stabilní připojení pro každého klienta.
Ovládejte Archer VR400 pomocí hlasu. Přidejte nová zařízení do své sítě, určete priority zařízení a činnosti, sdílejte hesla pro hosty - to všechno a ještě mnohem více s Alexou od Amazonu. Pro snadné nastavení pak využijete mobilní aplikaci Tether nebo praktické webové rozhraní. S více porty vám Archer VR400 nabízí celou řadu možností pro připojení k internetu. Jako záloha umožňuje port LAN/WAN Archeru VR400 přijímat připojení z kabelových a vláknových modemů přes ethernetový kabel.
Díky podpoře VDSL2 umí Archer VR400 zajistit přenosovou rychlost širokopásmového připojení VDSL až 100 MB/s. To znamená, že je až 5krát rychlejší než ADSL2+. Navíc podporuje všechny DSL standardy VDSL2/ADSL2+/ADSL2/ADSL a také internetové služby 3G/4G vedené optickým nebo koaxiálním kabelem. Aby vaše kabelové zařízení dosáhlo špičkového výkonu, fungují porty Gigabit Ethernet routeru 10x rychleji než standardní Ethernet. Router / modem podporuje IGMP dotazy, takže poskytne rychlé a spolehlivé připojení pro různorodá zařízení, jako jsou NAS servery, počítače, televize či herní konzole.
TP-Link Archer VR400 je směrovač vícesměrového vysílání, který dokáže generovat i dotazy IGMP. Proces IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro multicast aplikace jako je IPTV. Multicast může způsobit zbytečné zatížení hostitelských zařízení tím, že bude vyžadovat zpracování nevyžádaných paketů. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech, takže vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Vícesměrové vysílání lze filtrovat, čímž se na těchto portech zachová šířka pásma.
OneMesh je jednoduchý způsob, jak vytvořit síť Mesh s jediným názvem WiFi pro bezproblémové pokrytí celého domova. Stačí připojit extender řady OneMesh k routeru OneMesh a jste ve spojení. Žádné další vyhledávání ani nastavování vám již nebude brát váš drahocenný čas.
Nastavte Archer VR400 v několika minutách díky intuitivnímu webovému rozhraní či šikovné aplikaci Tether. Pomocí TP-Link Tether a DDNS můžete kontrolovat vaši domácí síť, včetně rodičovských kontrol a řízení přístupu, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Aplikace vás navíc upozorní na veškeré dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá nejlepší a nejpokročilejší protiopatření. Potřebujete svůj domácí router restartovat, aktualizovat nebo změnit jeho konfiguraci, zatímco jste v kanceláři nebo na dovolené? Díky tomuto Cloudu je to snadné.
Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny. Úrovně filtrů a časové limity pomohou s kontrolou těch nejmenších, kdy můžete blokovat určité URL adresy nebo naplánovat časy, kdy se zařízení pro děti může připojit k internetu.
Síť pro hosty oddělí vaší vlastní primární sít a přináší tak větší bezpečí pro vás a vaše data. Stačí nastavit zabezpečení na WPA / WPA2 Personal, ponecháte výchozí verzi šifrování a jeho hodnoty a zvolíte snadno zapamatovatelné heslo. Takto jednoduše si nastavíte Wi-Fi pro hosty a chráníte svojí rodinu a její soukromí.
Pomocí QoS (Quality of Service) zase vyberete zařízení nebo činnosti, které chcete upřednostnit ve své síti. Pouhými několika klepnutími se ujistíte, že váš notebook nebo streamovaný film je na prvním místě v rámci vaší sítě.
Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.
Dvě externí antény s vysokým ziskem poskytují v celém domě silný signál. MU-MIMO až 4násobně zvyší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží paralelně několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu. Beamforming sleduje díky této soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu.
RangeBoost je exkluzivní technologie Wi-Fi s více anténami pro dosažení širšího rozsahu pokrytí, vyššího výkonu a menšího poklesu připojení. Kombinuje vzájemně propojené antény umístěné uvnitř stroje s jedinečným algoritmem, který neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, což vede k nejsilnějšímu možnému signálu. Technologie Beamforming a Rangeboost mají na starosti, aby byla vaše síť silnější a dalekosáhlejší.
ADSL router Archer VR4000 s sebou přináší i pokročilé funkce překladu adres (NAT) - Port Forwarding, Port Triggering, UPnP a DMZ.
Port Forwarding, česky přesměrování portů, je metoda směrování portů z jednoho síťového uzlu na druhý. Typickým použitím je umožnění vnějšímu uživateli připojit se na port na soukromé adrese v lokální síti prostřednictvím směrovače, který podporuje technologii překladu síťových adres.
Port Triggering je specializovaná funkce port forwardingu. Odchozí spojení na předem určeném portu („trigger port“) způsobí v případě aktivity odchozích portů, že příchozí provoz na specifické příchozí porty je dynamicky přesměrován na hostitele, který započal komunikaci. To umožňuje počítačů poskytovat služby, které obvykle vyžadují veřejnou adresu počítače.
Termín UPnP je odvozen od plug-and-play, což je technologie pro automatickou konfiguraci hardwarových zařízení připojených k počítači. Cílem UPnP sady protokolů je umožnit jednoduché připojení periferních součástí počítače a zjednodušit zavádění sítí v domácnostech i podnicích. UPnP definuje řídicí protokol zařízení postavených na komunikačních standardech.
Zkratka DMZ je odvozena z termínu „demilitarizovaná zóna“, což je oblast mezi státy, ve které nejsou povoleny žádné vojenské akce. Toto pojmenování je logické, protože se jedná o bezpečností opatření, fyzickou nebo logickou podsíť, která je z bezpečnostních důvodů oddělena od ostatních zařízení. Jejím účelem je přidání další bezpečnostní vrstvy v lokální síti. To znamená, že případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ, ale zbytek lokální sítě je v bezpečí.