Na úvod » Dům a zahrada » Síťové a LTE prvky, EZS » WI-FI » AP/Client/Routery » WiFi router TP-Link EAP230-Wall AP, 2x GLAN, 2,4 a 5 GHz, AC1750, Omáda SDN
TP-Link Omada EAP230-Wall je přístupový bod (AP) o tloušťce pouhých 11 mm s přímou montáží na zeď na plastovou krabičku s roztečí děr 60mm. Skvěle se hodí do hotelů, velkých firem, restaurací, škol a dalších objektů, ve kterých potřebujete zajistit rychlé a stabilní bezdrátové připojení k síti. Je vybaven nejnovější technologií 802.11ac MU-MIMO a snadno tak v 2pásmové Wi-Fi síti dosahuje rychlosti až 866 + 300 Mb/s pro více zařízení současně.
Zařízení je vybaveno 4 vestavěnými anténami (2x 4dBi + 2x 3,6dBi) a dvojicí Gigabitových LAN portů – 1 vstupní s PoE IN napájením na zadní straně a 1 datový na přední straně. Nemusíte proto během jeho aktivace instalovat další kabely. Stačí vzít ty ethernetové, které již máte, zapojte je do přístupového bodu a máte vystaráno.
Můžete snadno spravovat a monitorovat z jednoho místa až stovky přístupových bodů EAP. Software TP-Link Omada Controller nabízí intuitivní rozhraní pro řízení celé sítě. Mějte pod kontrolou celou síť a její mapování z jakéhokoli počítače, který je v síti připojen. Nejsou zde žádné dodatečné náklady, ani není nutné procházet zvláštním školením. Správa firemní Wi-Fi sítě ještě nikdy nebyla tak efektivní a zároveň tak cenově výhodná.
Kaptivní portál pomáhá zajistit, aby síť mohli používat pouze oprávnění uživatelé, na jejichž zařízeních se objeví přehledný a uživatelsky přívětivý způsob přihlášení Wi-Fi do sítě. Přihlášení nově podporuje ověření přes SMS nebo Facebook, což funkci kaptivního portálu ještě více zjednoduší a rozšíří přístup k vašim obchodním činnostem.
Přístupový bod EAP230-Wall podporuje pouze vstupní PoE napájení přes LAN port na zadní straně svého těla pomocí standardu 802.3af/at s maximální spotřebou 7 W, takže může být napájeno PoE switchem nebo samostatným PoE adaptérem. Instalace zařízení je tedy flexibilní a velmi snadná.
Zero Touch Provisioning, zkráceně ZTP, je termín, který se stále častěji objevuje na seznamu funkcí síťových produktů. ZTP lze nalézt v přepínačích, bezdrátových přístupových bodech, (SD-WAN) routerech, NFV platformách a firewallech. Cílem této funkce je nainstalovat síťové zařízení, aniž by ho někdo musel odborně konfigurovat. Ruční konfigurace je pracná, náchylná k chybám, nákladná a časově náročná. Někdo se základními konfiguračními schopnostmi a notebookem musí jít na místo a nakonfigurovat zařízení pro základní provoz.
Zařízení s funkcí ZTP však nevyžaduje žádnou ruční konfiguraci. Ten, kdo provádí fyzickou instalaci, už tak nemusí zařízení složitě nakonfigurovávat. Když je zařízení na místě, automaticky kontaktuje server TP-Link ZTP a stáhne počáteční konfiguraci, včetně adresy poskytovatele služeb nebo serveru pro poskytování podnikových služeb. Tím se dramaticky sníží počet hodin strávených instalací i počet chyb konfigurace, takže zařízení spolehlivě funguje i bez práce technika už po několika minutách po rozbalení.