Na úvod » Dům a zahrada » Síťové a LTE prvky, EZS » WiFi router TP-Link TL-WA1201 AP/AP Client/WDS/1x LAN/WAN - AC1200
Bezdrátový access point TP-LINK TL-WA1201 oceníte zejména při budování domácí či menší firemní sítě. Tento Access point podporuje řadu různých funkcí, které zajistí flexibilnější provoz bezdrátové sítě. Nyní si můžete užít lepšího internetového připojení při stahování, hraní her, streamování videa nebo při používání jakékoliv jiné aplikace. Je určen k vytvoření nebo rozšíření vysokorychlostní bezdrátové sítě nebo k připojení několika zařízení s rozhraním Ethernet, jako jsou herní konzole, adaptéry digitálních médií, tiskárny nebo síťová úložiště.
Přístupový bod TP-Link TL-WA1201 podporuje Wi-Fi standardy IEEE 802.11b/g/n a přenos dat rychlostí až 300 MB/s (2,4GHz pásmo) a ?standardy IEEE 802.11a/n/ac s přenosem dat rychlostí 867 MB/s (5GHz pásmo). Díky pokročilé technologii 802.11ac Wawe 2 však může zařízení dosahovat rychlosti až 1,2 GB/s při souběžném 2pásmovém připojení.
Technologie Beamforming a 4 antény s vysokým ziskem společně vytváří silný a spolehlivý Wi-Fi signál a poskytují hladké a stabilní připojení pro každého klienta.Výkonný chipset Qualcomm z řady QCA generuje minimální latenci v síti i při vysokém přenosovém zatížení. Na každé kliknutí na odkazy na webové stránky či online přehrávání na vašem notebooku a telefonu tak reaguje mnohem rychleji.
Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny. Úrovně filtrů a časové limity pomohou s kontrolou těch nejmenších, kdy můžete blokovat určité URL adresy nebo naplánovat časy, kdy se zařízení pro děti může připojit k internetu. Pomocí QoS (Quality of Service) zase vyberete zařízení nebo činnosti, které chcete upřednostnit ve své síti. Pouhými několika klepnutími se ujistíte, že váš notebook nebo streamovaný film je na prvním místě v rámci vaší sítě.
Podporuje provozní režimy AP klient, bridge/multi-SSID, repeater/extender a client. Tím umožňuje uživatelům dynamičtější a komplexnější operace při používání access pointu. Podpora několika provozních režimů dále usnadňuje budování bezdrátové sítě v oblastech bez dostupnosti kabelů a pomáhá eliminovat místa bez bezdrátového signálu.
Technologie Power of Ethernet (PoE) umožní, aby 1 ethernetový kabel přenášel současně elektřinu i data. Přístupový bod TL-WA1201 podporuje pouze vstupní PoE napájení přes LAN/WAN port na zadní straně svého těla pomocí standardu 802.3af/at, takže může být napájeno na vzdálenost až 30 m PoE switchem nebo samostatným PoE adaptérem, který je součástí balení. Instalace zařízení je tedy flexibilní a velmi snadná.
Nastavte Archer C6U během několika minut díky intuitivnímu webovému rozhraní a šikovné aplikaci Tether. Pomocí TP-Link Tether a DDNS můžete kontrolovat vaši domácí síť, včetně rodičovských kontrol a řízení přístupu, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Aplikace vás navíc upozorní na veškeré dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá nejlepší a nejpokročilejší protiopatření. Potřebujete svůj domácí router restartovat, aktualizovat nebo změnit jeho konfiguraci, zatímco jste v kanceláři nebo na dovolené? Díky tomuto Cloudu je to snadné.
Máte malou kavárnu nebo kancelář, kde se často vaši hosté připojují k Wi-Fi? V tom případě se vám bude hodit uzavřený portál s možností jednoduché úpravy výchozí stránky. Mezi přednosti jednotky totiž patří kaptivní portál s vlastní webovou stránkou, která může posloužit nejen pro marketingové, ale i bezpečnostní účely.
Kaptivní portál pomáhá zajistit, aby síť mohli používat pouze oprávnění uživatelé, na jejichž zařízeních se objeví přehledný a uživatelsky přívětivý způsob přihlášení Wi-Fi do sítě. Přihlášení nově podporuje ověření přes SMS nebo Facebook, což funkci kaptivního portálu ještě více zjednoduší a rozšíří přístup k vašim obchodním činnostem.
Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.
MU-MIMO 4násobně zvýší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží paralelně několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu. Beamforming sleduje díky soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu.
RangeBoost je exkluzivní technologie Wi-Fi s více anténami pro dosažení širšího rozsahu pokrytí, vyššího výkonu a menšího poklesu připojení. Kombinuje vzájemně propojené antény umístěné uvnitř stroje s jedinečným algoritmem, který neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, což vede k nejsilnějšímu možnému signálu. Technologie Beamforming a Rangeboost mají na starosti, aby byla síť silnější a dalekosáhlejší.
Termín UPnP je odvozen od plug-and-play, což je technologie pro automatickou konfiguraci hardwarových zařízení připojených k počítači. Cílem UPnP sady protokolů je umožnit jednoduché připojení periferních součástí počítače a zjednodušit zavádění sítí v domácnostech i podnicích. UPnP definuje řídicí protokol zařízení postavených na komunikačních standardech.
Jméno DMZ je odvozeno z termínu „demilitarizovaná zóna“, což je oblast mezi státy, ve které nejsou povoleny žádné vojenské akce. Toto pojmenování je logické, protože se jedná o bezpečností opatření, fyzickou nebo logickou podsíť, která je z bezpečnostních důvodů oddělena od ostatních zařízení. Jejím účelem je přidání další bezpečnostní vrstvy v lokální síti. To znamená, že případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ, ale zbytek lokální sítě je v bezpečí.