Na úvod » Levenhuk » Sada filtrů Levenhuk Solar System F8 pro teleskopy
Sada filtrů Levenhuk F8 „Sluneční soustava“ se skládá z osmi filtrů okuláru, které vám pomohou podrobně studovat sluneční soustavu. Všechny filtry mají průměr tubusu 1,25“ a jsou vybaveny vnitřním závitem pro kombinaci různých filtrů.
Tento filtr je nezbytným příslušenstvím pro dlouhodobá pozorování Měsíce. Měsíc ve fázi více než 80% je velmi jasný, takže vás může oslepit. Proto jej někdy nelze pozorovat detailně. Tento filtr snižuje jeho „svítivost“ a umožňuje pozorování i za úplňku.
Tento filtr se používá k pozorování moří a mračen prachu na Marsu, detailů Jupiterových pásů i Uranu, Neptunu a Měsíce. Můžete jej použít k pozorování komet. Vyznačuje se vysokou propustností světla, takže je vhodný pro hvězdářské dalekohledy s nízkou aperturou. Snižuje chromatickou aberaci v refrakčních hvězdářských dalekohledech.
Filtr s vysokou propustností světla, který lze použít u hvězdářských dalekohledů s malou aperturou. Prostřednictvím tohoto filtru lze dobře pozorovat Saturn, zejména Cassiniho dělení, stejně jako Mars a Jupiter. U refrakčních hvězdářských dalekohledů minimalizuje chromatickou aberaci.
Stejně jako předchozí filtr lze tento filtr doporučit majitelům malých hvězdářských dalekohledů. Dobře propouští světlo, zdůrazňuje kontrast mezi detaily na Měsíci, Marsu a Jupiteru. Lze jej použít k pozorování Venuše a komet.
Doporučuje se pro apertury od 130 mm. Filtr se používá pro podrobné studium Marsu a Měsíce i pro atmosférické jevy na Saturnu a Jupiteru. Lze jej použít pro pozorování Merkuru za soumraku a pro denní pozorování Venuše. Ocasy komet jsou díky tomuto filtru jasně rozlišitelné.
Filtr pro hvězdářské dalekohledy s aperturou od 150 mm. Je vynikající volbou pro pozorování polárních čepiček, moří a prachových mračen na Marsu i pro pozorování mračen na Jupiteru a Saturnu. Filtr lze také použít k pozorování Měsíce.
Tento filtr je velmi užitečným filtrem pro pozorování Jupitera. Zdůrazňuje detaily velké rudé skvrny i mnoho jemných atmosférických útvarů, které jsou stěží viditelné. Lze jej použít k pozorování Saturnu a Venuše. Filtr se výborně hodí při studiu Měsíce. Je kompatibilní s hvězdářskými dalekohledy s nízkou aperturou; částečně eliminuje chromatická zkreslení u refrakčních hvězdářských dalekohledů.
Je to jeden z nejpopulárnějších filtrů pro studium planet sluneční soustavy. Umožňuje podrobně sledovat velkou rudou skvrnu na Jupiteru a detaily na pólech Saturnu. Filtr je také široce používán pro pozorování Měsíce, Marsu, Venuše a Merkuru.