Na úvod » Dům a zahrada » WiFi router TP-Link Archer C6 V3.2 AC1200 dual AP, 4x GLAN/ 300Mbps 2,4/ 867Mbps 5GHz, OneMesh, pošk
Zboží má rozbalený obal. Z tohoto důvodu je poskytnuta sleva. Produkt je nepoškozený, plně funkční a s plnou zárukou.
TP-Link Archer C6U (V3.2) je dual-band router s podporou Wi-Fi 5 i starších standardů 802.11a/b/g/n, který umožní tak komunikovat přenosovou rychlostí až 300 MB/s (2,4GHz) a 867 MB/s (5GHz). Pásmo 2,4 GHz je ideální pro jednoduché úkony, jako je například práce s dokumenty v cloudu, prohlížení webových stránek a další obdobné aplikace. Pásmo 5 GHz je zase ideální pro streamování ve 4K, online hraní a rychlé stahování rozličných souborů. Zařízení však dokáže operovat s maximální kombinovanou přenosovou rychlostí až 1,2 GB/s při souběžném 2pásmovém připojení.
Tento platformově nezávislý multifunkční router v sobě kombinuje 5portový WAN/LAN switch, AP s širokou podporou Wi-Fi standardů, plnohodnotný stavový SPI firewall a network management system. LAN konektory RJ-45 vám pak poslouží pro zapojení přístrojů, které vyžadují ke své funkčnosti vysoce stabilní připojení, jako jsou například herní konzole, Smart TV či další obdobná zařízení.
Výkonný 2jádrový procesor MediaTek MT7621 s taktem až 880 MHz generuje minimální latenci v síti i při vysokém přenosovém zatížení. Na každé kliknutí na odkazy na webové stránky a online přehrávání na vašem notebooku a telefonu tak reaguje mnohem rychleji. Správa vaší domácí sítě pak bude naprosto snadná díky všestranným vestavěným nástrojům – rodičovská kontrola, hostující síť, QoS a další.
Rodičovská kontrola zajistí osobní a odpovídající přístup k internetu pro každého člena rodiny. Úrovně filtrů a časové limity pomohou s kontrolou těch nejmenších, kdy můžete blokovat určité URL adresy nebo naplánovat časy, kdy se zařízení pro děti může připojit k internetu. Síť pro hosty oddělí vaší vlastní primární sít a přináší tak větší bezpečí pro vás i vaše data. Pomocí QoS (Quality of Service) zase vyberete zařízení nebo činnosti, které chcete upřednostnit ve své síti. Pouhými několika klepnutími se ujistíte, že váš notebook nebo streamovaný film je na prvním místě v rámci vaší sítě.
Nastavte Archer C6U během několika minut díky intuitivnímu webovému rozhraní a šikovné aplikaci Tether. Pomocí TP-Link Tether a DDNS můžete kontrolovat vaši domácí síť, včetně rodičovských kontrol a řízení přístupu, odkudkoliv a z jakéhokoliv zařízení s operačními systémy iOS nebo Android. Aplikace vás navíc upozorní na veškeré dostupné aktualizace firmwarů, abyste měli jistotu, že vaše Wi-Fi síť využívá nejlepší a nejpokročilejší protiopatření.
Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.
Obrovskou výhodou je možná spolupráce s produkty TP-Link OneMesh, která přinese flexibilnější a nákladově efektivnější síť Mesh s jediným názvem Wi-Fi pro bezproblémové pokrytí v celé domácnosti. Eliminuje slabé oblasti signálu jednou provždy. Pokročilá technologie Mesh zařídí, aby si zařízení automaticky vybralo nejlepší možné spojení při pohybu po domácnosti.
MU-MIMO 4násobně zvýší kapacitu přípojek, kdy za pomoci prostorových streamů obslouží paralelně několik klientů díky tvarování paprsků (beamformingu) vysílaného signálu. Beamforming sleduje díky soustavě antén umístění bezdrátových zařízení v síti a vždy usměrní WiFi signál přímo na tato zařízení. Tato chytrá distribuce signálu cíleně zesiluje bezdrátový signál a zvyšuje jeho stabilitu.
RangeBoost je exkluzivní technologie Wi-Fi s více anténami pro dosažení širšího rozsahu pokrytí, vyššího výkonu a menšího poklesu připojení. Kombinuje vzájemně propojené antény umístěné uvnitř stroje s jedinečným algoritmem, který neustále prohledává prostředí a vybírá nejlepší dvojici antén pro pokrytí mrtvých míst druhé strany, což vede k nejsilnějšímu možnému signálu. Technologie Beamforming a Rangeboost mají na starosti, aby byla síť silnější a dalekosáhlejší.
Kvadraturní amplitudová modulace (QAM) s konstelací 1024 rapidně zvýší úroveň spektrální účinnosti až o 25 %, což je parametr dávající do vztahu hodnotu přenosové rychlosti a potřebnou šířku kmitočtového pásma. Širokopásmová modulace Long OFDM Symbol využívá frekvenčního dělení kanálu. Modulační metoda OFDM spočívá v použití několika stovek až tisíců subnosných, které jsou vzájemně ortogonální, takže maximum každé nosné by se mělo překrývat s minimy ostatních. Datový tok celého kanálu se tedy rozdělí na stovky dílčích datových toků jednotlivých subnosných.
Vaše telefony, notebooky nebo jiná zařízení tradičně musí soutěžit o šanci vysílat a přijímat data, když jsou připojeny ke stejné síti. Jakmile dostane pomalé vysílací zařízení šanci, bude odesílání nebo příjem dat trvat déle. Mezitím musí ostatní rychlejší zařízení počkat, dokud pomalé zařízení nedokončí proces přenosu. Chcete zkrátit čas poskytovaný starším zařízením?
Funkce Airtime Fairness je založena na technologii TDMA, což je zkratka pro Time Division Multiple Access. Rozděluje signál Wi-Fi do mnoha stejných časových slotů a každé zařízení Wi-Fi se střídá při odesílání nebo přijímání dat z Internetu, čímž se zlepší kapacita a účinnost Wi-Fi. Díky této funkci je tedy zajištěno, že pomalejší klienti budou mít stále přístup k WiFi, ale nebudou už výrazně zpomalovat ostatní rychlejší klienty, což slibuje vyšší propustnost na AP.
Bezdrátové virtuální sítě Multi SSID jsou vhodné pro jednoduché klienty, jako jsou WiFi SIP telefony, WiFi STB pro IPTV a další obdobná zařízení, které nemají podporu pro ověření jménem a heslem. Je postavená na principu Multi SSID. Bezdrátový AP vysílá periodicky svůj identifikátor v takzvaném majákovém rámci, čímž generuje několik vzájemně izolovaných sítí s rozdílným SSID, pro které poskytuje nezávislé šifrování, kontrolu přístupu a případně i další rozličné funkce.
IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači.
Router C6U V3.2 s sebou přináší i pokročilé funkce překladu adres (NAT) - Port Forwarding, Port Triggering, UPnP a DMZ.
Port Forwarding, česky přesměrování portů, je metoda směrování portů z jednoho síťového uzlu na druhý. Typickým použitím je umožnění vnějšímu uživateli připojit se na port na soukromé adrese v lokální síti prostřednictvím směrovače, který podporuje technologii překladu síťových adres.
Port Triggering je specializovaná forma port forwardingu. Odchozí spojení na předem určeném portu („trigger port“) způsobí v případě aktivity odchozích portů, že příchozí provoz na specifické příchozí porty je dynamicky přesměrován na hostitele, který započal komunikaci. To umožňuje počítačů poskytovat služby, které obvykle vyžadují veřejnou adresu počítače.
Termín UPnP je odvozen od plug-and-play, což je technologie pro automatickou konfiguraci hardwarových zařízení připojených k počítači. Cílem UPnP sady protokolů je umožnit jednoduché připojení periferních součástí počítače a zjednodušit zavádění sítí v domácnostech i podnicích. UPnP definuje řídicí protokol zařízení postavených na komunikačních standardech.
Jméno DMZ je odvozeno z termínu „demilitarizovaná zóna“, což je oblast mezi státy, ve které nejsou povoleny žádné vojenské akce. Toto pojmenování je logické, protože se jedná o bezpečností opatření, fyzickou nebo logickou podsíť, která je z bezpečnostních důvodů oddělena od ostatních zařízení. Jejím účelem je přidání další bezpečnostní vrstvy v lokální síti. To znamená, že případný útočník získá přístup pouze k zařízení, které je v DMZ, ale zbytek lokální sítě je v bezpečí.
Virtuální privátní server (VPS) je server běžící na virtualizovaném hardware provozovaný hostingovou službou. VPS běží na stejném fyzickém stroji jako virtuální server ostatních zákazníků a je v mnoha ohledech funkčně ekvivalentní se samostatnými fyzickými počítači. VPS jsou věnovány jednotlivé potřeby zákazníků – má soukromí samostatného fyzického stroje a může být nakonfigurován pro spouštění serverového softwaru.