Na úvod » TP-Link » Switch TP-Link SG3428X JetStream 24x GLan, 4x SFP+, Omáda SDN, poškozený obal
Vysokorychlostní L2+ přepínač TP-LINK TL-SG3428X nabízí široké rozhraní – 24x Gigabit RJ-45 port, 4x 10Gbit/s SFP+ port, 1x konzolový RJ-45 port a 1x microUSB port. Kapacita switche činí 128 GB/s a rychlost směrování dosahuje až 95,23 MB/s. Funkce automatického vyjednávání (Auto-Negotiation) na každém portu snímá rychlost připojení síťového zařízení a inteligentně ji přizpůsobuje podle kompatibility.
Funkce Storm Control chrání proti broadcastovým, multicastovým a neznámým unicastovým bouřím. Přepínač nabízí vysoký výkon, řízení síťového provozu QoS na podnikové úrovni, užitečné strategie zabezpečení (IP-MAC-Port Binding, ACL, Port Security, DoS Defend, Storm control, DHCP Snooping, 802.1X, Radius Authentication a další) a bohaté funkce správy na 2. vrstvě. Řízení síťového provozu (QoS, L2 až L4) nabízí možnosti pokročilé řízení provozu pro plynulejší a rychlejší přenos vašich dat.
Snadno ovladatelné rozhraní webové správy GUI společně s podporou SNMP a RMON zrychlují nastavení a konfiguraci bez zbytečných prostojů. Podpora RMON umožní přepínači dotazovat se na cenné informace o stavu a odesílat pasti na neobvyklé události. Podporován je také hardwarový controller Omada (OC200 / OC300). Se všemi těmito pokročilými nástroji a funkcemi je tento switch ideální volbou pro řešení sítí malých a středních podniků.
Kompaktní stolní switch TP-LINK TL-SG3428X je možné položit prakticky kamkoliv. Ať už ho chcete použít pro vaši domácí nebo podnikovou síť, s jeho umístěním si už nemusíte dělat starost. Kovový design vyhovuje potřebám všem potřebám rozličných uživatelů v jakémkoliv prostředí. Vejde se na stůl i poličku, dá se schovat do skříně či pod stůl nebo jej snadno připevníte na zeď.
Při návrhu switche TP-LINK TL-SG3428X se myslelo na potřeby menších firemních sítí. Proto přepínač poskytuje maximální přenosovou rychlost 10 Gb/s a 28 portů s přepínací kapacitou 128 GB/s. Tyto parametry zaručují, že tento switch bude pro malou i střední firemní síť vždy skvělou volbou.
RJ-45 (1 Gb/s) – Rozhraní RJ-45 s maximální rychlostí jeden gigabit za sekundu představuje standardní rozhraní moderní počítačové sítě. Je vhodné pro většinu prostředí, kromě těch nejnáročnějších.
SFP+ (10 Gb/s) – Moderní rozhraní pro připojení SFP modulů s podporou optických kabelů a maximální rychlostí až 10 gigabiů za sekundu. SFP+ porty jsou vhodné pro gigabitovou síť při připojení různých zařízení, které poskytují hybridní vysokorychlostní síť v domácnostech i v menších kancelářích. S rozhraními SFP+ lze používat kabely DAC (Direct Attach Copper) pro přímé připojení k zařízením SFP+.
Switch TP-LINK TL-SG3428X podporuje kompletní řadu funkcí na 2. vrstvě, včetně 802.1Q Tag VLAN, izolace portů, zrcadlení portů, STP/RSTP/MSTP, řízení agregace linek a řízení toku 802.3x. Dále je vybaven pokročilými funkcemi pro správu sítě, např. detekce smyček, diagnostika kabelů a IGMP Snooping.
Switch TP-LINK TL-SG2428P kombinuje funkcionalitu klasického L2 switche s některými funkcemi routeru. Jinak řečeno, pracuje jak na druhé vrstvě (L2), tak i na třetí (L3) i čtvrté vrstvě (L4) v rámci OSI modelu. To v praxi znamená, že dokáže přepínat síťovou komunikaci podle fyzických (MAC) adres i směrovat podle IP adres. Switch poskytuje tabulku MAC adres o velikosti 16K.
Každý switch je vybaven specifickou funkcionalitou, které je potřeba před koupí věnovat zvýšenou pozornost. Tyto funkce jsou zásadní pro to, aby switch TP-LINK TL-SG3428X splnil požadavky vaší sítě, a vy jste díky tomu byli naprosto spokojení.
QoS (Quality of Service) je technologie, která umožňuje upřednostnit určitý síťový provoz oproti jinému, což je užitečné pro zachování spolehlivosti kritických služeb v případě zahlcení sítě. Technologie QoS zajistí konzistentní rychlost prioritního provozu dle standardu 802.1p.
Na internetu se již objevují zdroje dostupné pouze pomocí IPv6, který postupně nahrazuje dosluhující protokol IPv4. Přináší zejména otevřenou konektivitu mezi všemi zařízeními, která s IPv4 kvůli nedostatku adres nebyla možná. Protokol IPv6 hravě zvládne masivní rozšíření adresního prostoru a přidělí všem zařízením jejich vlastní IPv6 adresu. To zaručí vysokorychlostní přenos dat a umožní naplno využívat všech možností internetu.
Funkce IGMP Snooping zajistí, aby switch inteligentně předával datový proud vysílání multicast pouze příslušným odběratelům, zatímco funkce IGMP Throttling & Filtering omezuje každého odběratele na úroveň portu, aby se zabránilo neoprávněnému přístupu k datovému proudu multicast. Tato funkce se dozví, jaké skupiny vícesměrového vysílání jsou potřebné na konkrétních portech. Tím pádem vícesměrové vysílání směřuje pouze tam, kam má. Pokud se k tomuto portu nic nepřipojí, přepne jej sám přepínač. V kaskádovém prostředí se tak výrazně sníží provoz mezi přepínači. IGMP Snooping optimalizuje poskytování multimediálního provozu, aby zajistil lepší zážitek ze sítě, zejména pro aplikace jako je IPTV.
Ethernet Flow Control (řízení toku) je mechanismus pro dočasné zastavení přenosu dat v počítačových sítích rodiny Ethernet. Cílem tohoto mechanismu je zajistit nulovou ztrátu paketů v případě přetížení sítě. Přepínač TP-Link TL-SG3428X podporuje tuto funkci a standard 802.1x. Dále nabízí pokročilou správu datového toku díky podpoře protokolů Data Center Bridging (DCB).
Přepojování zpráv (anglicky Store and forward) je v rámci počítačových sítích označení jednoho ze způsobů, jak jsou zprávy dopravovány sítí v případě, kdy odesilatel nemůže přímo komunikovat s příjemcem. Mezistanice nebo uzel ověří integritu dat před tím, než je odešle dál. To rapidně sníží zatížení sítě, protože chybná data jsou okamžitě zahozena. Jedná se o nejjednodušší způsob přepojování paketů, při kterém se paket nebo rámec začne vysílat do ostatních síťových segmentů, až když jej přepínač kompletně přijme z jednoho segmentu.
Soukromá VLAN je technologie v počítačové síti známá také jako izolace portů (Isolation Mode). VLAN obsahuje porty přepínačů, které jsou omezeny tak, že mohou komunikovat pouze s daným „uplinkem“. Tento koncept byl primárně zaveden, protože počet síťových segregací (počet vlanů) v síťovém přepínači je obecně omezen na konkrétní číslo a všechny zdroje by mohly být využity ve vysoce škálovaných scénářích. Přepínač přeposílá všechny snímky přijaté ze soukromého portu na uplinkový port, bez ohledu na VLAN ID nebo cílovou MAC adresu. Rámce přijaté z uplinkového portu jsou přeposílány obvyklým způsobem.